IT Plac Tumski 1, 83-130 Pelplin, tel. (058) 536 19 49, fax (058) 536 32 97

Pelplin | Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej
Kociewie tańczy, śpiewa i gotuje w Pelplinie.
piątek, 17 kwietnia 2015 19:08

Więcej…Trwa Festiwal Kultury Kociewskiej w Pelplinie.
Wczoraj tj. w czwartek 16 kwietnia koła gospodyń wiejskich z przewodniczącą im p. Krystyną Gierszewską w zainscenizowanej chacie kociewskiej (w sali MOK w Pelplinie) gościły dzieci i młodzież. Uczestnicy tych spotkań poznawali dziedzictwo i tradycje poprzez przedmioty związane z życiem dawnych Kociewiaków (tara, szuńdy, korzec, koponka, kierzanka itp). Gospodynie prezentowały historyczne sposoby wyrobu masła, wypieku chleba czy kiszenia kapusty na Kociewiu. Darły pierze, sztrykowały i więzły... 

Więcej…
 
Niedziela Palmowa w pelplińskim klasztorze
środa, 01 kwietnia 2015 19:42


Więcej…Niedziela Palmowa w klasztorze pelplińskim - przedsięwzięcie pod tym tytułem zorganizowało w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu, na terenie dawnego opactwa cysterskiego w Pelplinie, Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej wraz z Parafią katedralną w Pelplinie oraz Kołami Gospodyń Wiejskich Gminy Pelplin, Towarzystwem Przyjaciół Zabytków Pelplina i Stowarzyszeniem Szlaki Kulturowe. Od godziny ósmej rano w krużgankach katedralnych miał miejsce kiermasz Wielkanocny, podczas którego można było zobaczy i nabyć różnorodne przedmioty związane tematycznie 

Więcej…
 
Przygotowania do XV Jarmarku cysterskiego w toku...
środa, 01 kwietnia 2015 19:37

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Jarmarku Cysterskiego w Pelplinie. W marcu, w Diecezjalnym Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie, miały miejsce dwa spotkania reprezentantów głównych organizatorów XV edycji tego wydarzenia, zaplanowanego w tym roku na 18-21 września 2015. Program trzydniowego już przedsięwzięcia ukierunkowany jest na zabawę i edukację, w równej mierze, uczestników starszych, młodszych i najmłodszych. Poprzez jego realizację poznamy dzieje, tradycje i kulturę cystersów, którzy gospodarowali na Pomorzu ponad sześć wieków. Ich dziedzictwo zadziwia bogactwem architektury i wyposażenia obiektów, wkładem w rozwój piśmiennictwa i gospodarki agrarnej oraz wielu innych dziedzin życia. Wiedze o dawnym opactwie cysterskim w Pelplinie, jak też innych klasztorach na europejskim szlaku cysterskim będziemy mieli okazję znów pomnażać podczas konferencji, warsztatów, przeglądu zespołów muzyki dawnej oraz dzięki dramom prezentowanym przez uczniów szkół Pelplina i powiatu tczewskiego. Nie zabraknie z pewnością wystawców, rzemieślników, artystów regionalnych, wszelkiego jadła i napitków oraz biesiadnych uciech.
Szczegółowy program na stronie www.jarmarkcysterski.pelplin.pl

 
Otwarcie nowej wystawy „Ocalone przez BGK”
wtorek, 03 marca 2015 13:30

Więcej…Muzeum Diecezjalne im. Bpa Stanisława Wojciecha Okoniewskiego we współpracy z Biblioteką Narodową oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego serdecznie zapraszają do obejrzenia wystawy „Ocalone przez BGK” .

Wystawa opowiada o wydarzeniach związanych z uratowaniem zbioru zabytków polskiego i światowego dziedzictwa kulturowego, złożonych przed wybuchem II wojny światowej w skarbcu BGK przez Bibliotekę Narodową oraz Bibliotekę Seminarium Duchownego w Pelplinie. Obie te instytucje w obliczu zagrożenia wojennego przekazały BGK na przechowanie bezcenne eksponaty ze swoich zbiorów.

Więcej…
 
Rozpoczynamy nabór wystawców na Kiermasz Wielkanocny
czwartek, 26 lutego 2015 11:33


Więcej…Zapraszamy  wystawców chcących zaprezentować swoje wyroby podczas kiermaszu towarzyszącemu wydarzeniu „Niedziela palmowa w pelplińskim klasztorze”. Kiermasz odbywać się będzie w niedzielę 29 marca, w krużgankach pelplińskiego klasztoru w godz. 8.00-19.00 Poszukujemy wystawców oferujących różnorodne przedmioty związane tematycznie z przygotowaniami do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego - ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, produkty regionalne, miody i przetwory miodne, zioła i nalewki itp. Organizator zastrzega sobie wyłączność na dystrybucję wszelkich napojów, a także ciast, wypieków oraz innych potraw. Wyjątek stanowią nalewki i przetwory miodne oraz inne produkty, które organizator zatwierdzi do sprzedaży.

Więcej…
 
Niedziela palmowa w pelplińskim klasztorze
czwartek, 26 lutego 2015 11:11

Więcej…Niedziela Palmowa to radosny dzień rozpoczynający tydzień zadumy. To także czas intensywnych przygotowań do świąt Wielkanocnych. Spotkajmy się wszyscy w pelplińskim klasztorze, by odpowiednio przygotować się do zbliżajacych świąt. Niedzielę palmową warto spędzić w Pelplinie !

ORGANIZATORZY: PARAFIA PELPLIN, KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH GMINY PELPLIN, DIECEZJANE CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 30


Pelplin, 20-21 września 2014. Zapraszamy!
Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej. Plac Tumski 1, 83-130 Pelplin, tel. (058) 536 19 49, fax (058) 536 32 97realizacja: mgdesign.pl